"אני מסרב לאכול בעלי-חיים כיוון שלא אזין את גופי מסבלם ומותם של יצורים אחרים. אני מסרב לעשות כן, כיוון שהסבל שחוויתי בעצמי כל-כך כאב, שאני מסוגל לחוש את הסבל שלהם בזכרי את הסבל שלי"
אדגר קופפר-קוברוויץ, ניצול מחנה הריכוז דכאו

מה הבעיה עם שמן דקלים ?

תשובה של אמנון יונש, בתגובה לפוסט של שי גולדשטיין בפייסבוק:שמן דקלים לא הורג קופים.

מה שהורג קופי אורנגוטן זה כריתת יערות גשם. כורתים יערות גשם, כי יש מחסור בקרקעות ויש מחסור בקרקעות, בגלל תעשיות שמבזבזות קרקעות.

התעשייה הבזבזנית ביותר בקרקע היא תעשיית המזון מהחי. רוב שטחי החקלאות בעולם מנוצלים לתעשייה זו. זה יוצר חוסר בקרקעות שאותו משלימים על ידי כריתת יערות. השטחים החדשים לא תמיד מנוצלים לתעשיית המזון מהחי. לפעמים נדחקים אליהם גידולים אחרים, בגלל שתעשיית המזון מהחי משתלטת על השטחים הקיימים. בין הגידולים האלה, נמצאים גם דקלי השמן ולכן נוטים להאשים אותם, למרות שלא הם אחראים למחסור בקרקע.

שמן דקלים הוא דווקא גידול יעיל מאד מבחינת תפוקה לשטח קרקע, יותר משמנים אחרים. לכן החרמת שמן דקלים ומעבר לשמנים אחרים, דווקא יגרמו לצריכה של יותר משאבי קרקע ולא יפתרו את הבעיה.

נראה שלאנשים יותר נוח לצאת כנגד שמן דקלים ובעיקר לבוא בדרישה לתעשיות שישנו את סוג השמן, במקום לעשות שינוי בעצמם. הקמפיין הזה מסית למעשה את האשם מהאשם האמיתי בניצול המשאבים וכריתת היערות - תעשיית המזון מהחי.


שיחות בטבעונים ומתעניינים על שמן דקלים:

https://www.facebook.com/groups/veganism.israel/permalink/1993925793989176/


https://sites.google.com/view/palmoil-info/home

אנא המתן
למצב עריכה הוספת שאלה חדשה שמור את השינויים
טוען...