"הקושי לא טמון בפיתוח רעיונות חדשים, אלא בהשארת רעיונות ישנים מאחור"
ג'ון מיינרד קיינס

"לבני אדם יש ניבים ולכן הם אמורים לאכול בשר"

תודה ל- Nadav Gertz  ולרועי שפרניק


"קרניבורים בנויים בצורה של טורפדו (זאב, נמר, דוב) כי הם בנויים בצורה אופטימלית לנוע במהירויות גבוהות על מנת לצוד את הטרף שלהם.
לצורך העניין הבן אדם הכי מהיר היום על פני כדור הארץ הינו יוסיין בולט שרץ 100 מטר ב-9.58 שניות. זה בערך 37 קמ"ש. האדם הכי מהיר בעולם לא יכול להשיג ארנבת! סתם ארנבת! לא הארנבת הכי מהירה בעולם! כי ארנבת רגילה מגיע ל-70 קמ"ש!
*לטורפים יש חזה מגן ככה שגם נקבה בהריון יכולה לתקוף בלי לסכן את העובר שלה. בלי קשר לרובם גם אין את עצם הבריח שהיא נוטה להישבר בקלות אצל בני האדם.
*לקרניבורים יש נשק. יש להם ניבים ענקיים שחודרים בקלות בשר חי, וציפורניים מחודדות שייעודן להינעץ בטרף. הציפורניים שלהם חדות כמו סכין ולא עגולות, רחבות וחלשות כמו אצל בני האדם.
דרך אגב שיני האדם מיועדות לטחינה. את לא מסוגלת לחתוך עם השיניים שלך בבשר חי שלא לדבר על העובדה שלחיות בטבע יש עור הרבה יותר עבה וחזק מהעור העדין של בני האדם.
*קרניבורים כל הזמן עומדים על האצבעות. הם לא יכולים לעמוד בנוחיות על ארבע רגליים כי הם בנויים לרוץ או לזנק. האבולוציה לא לקחה צ'אנס שטרף יעבור לידם והם לא יהיו מוכנים מיידית לזנק עליו.
כמובן שבני אדם מזנקים לאט מאוד ובקושי מסוגלים לתפוס זבוב שיושב עליהם.
*לקרניבורים יש לסתות שבנויות לתפקד כמספריים. הם עולות למעלה ולמטה ואין להן אופציה לזוז לצדדים כי הן בנויות לחתוך בשר.
לעומתן לסת האדם זזה ימינה ושמאלה כי היא נועדה לטחון (פירות, ירקות, אגוזים, צמחים).
*לקרניבורים יש שרירי לסת עצומים שנמשכים עד הגולגולת שלהם! על מנת שיוכלו להפעיל לחץ עצום בזמן נשיכה.
*לקרניבורים יש ושט רחבה וגמישה על מנת שיוכלו לבלוע חתיכות בשר גדולות ושלמות שלא נטחנו ונלעסו!
אצל בני האדם הושט צר ושרירי.
*קרניבורים יכולים לעכל בקלות רקמות חיות, חלבונים ושומן ללא סיבים תזונתיים וחסרי יכולת לעכל כמויות של פחמימות. הסיבים התזונתיים עוזרים לאדם בעיכול.
*לקרניבורים קיבה ענקית שמאפשרת לטורף לצרוך מזון שמהווה עד 40 אחוז מהמשקל שלהם. תכונה זו מאפשרת להם לחיות על טרף פעם בכמה ימים.
בני אדם אוכלים ארוחות קטנות וצריכים פחמימות כדי לבצע פעילות גופנית לאורך זמן.
*לקרניבורים קיבה חומצתית בצורה קיצונית שמאפשרת להם לעכל בשר חי. לבני האדם חומציות נמוכה בכמה מונים שלא בנויה לעכל בשר חי.

אפשר גם לדבר על אי היכולת שלנו להתמודד עם כולסטרול מול טורפים שלא נסתמים להם העורקים. ועוד המון דברים שמראים שטורפים נועדו לטרוף ובני אדם נועדו להיות פרוטניקנים (שזה במילים פשוטות קופים).
ולא, זה שיש קופים שלפעמים תוקפים חיה שפולשת להם לטריטוריה והורגים אותה ואוכלים אותה במין סוג של טקס אימה לא הופך את כל משפחת הקופים לטורפים וגם לא אותנו.

אז מבחינה אבולוציונית לא נועדנו לאכול בשר.
ומבחינה אבולציונית יש לנו המון רגשות ואמפתיה. הגיע הזמן ליישם את זה ולהפסיק לפגוע במי שלא פוגע בנו."

אנא המתן
למצב עריכה הוספת שאלה חדשה שמור את השינויים
טוען...